PRZEDSTAWIAMY OFERTĘ KURSÓW JĘZYKA PORTUGALSKIEGO (PORTUGALSKI WROCŁAW)Język portugalski

Szkoła Językowa DEMOSTENES jako nieliczna wśród szkół językowych we Wrocławiu oferuje kursy języka portugalskiego dla dzieci. Na kursach uczą native speakerzy, cierpliwi, optymistyczni, z  doświadczeniem w nauczaniu najmłodszych. Zajęcia prowadzone są w domu u Słuchacza lub w Szkole. Dzieci uczą się w małych grupach lub indywidualnie. Nauczyciele wykorzystują nowoczesne podręczniki oraz multimedia gry, piosenki aby skutecznie motywować do nauki. Dzieci uczą się języka jednocześnie bawiąc.

Portugalski jest również popularny wśród dorosłych w ofercie Portugalski dla Dorosłych oraz Portugalski dla Firm. Proponujmy małe grupy gdyż tylko przy małej ilości Słuchaczy możemy skutecznie kształcić umiejętności komunikowania się.Pociąga to za sobą ciągłe rozwijanie  nie tylko zasobów leksykalnych,lecz też kształtowanie odpowiednich postaw interpersonalnych,wyboru odpowiedniej strategii komunikacyjnej do konkretnej sytuacji życiowej.

Najwłaściwszą metodą nauczania jest podejście eklektyczne,które łączy wiele cech różnych metod np.uczymy stosując nowatorską  metodę Action Learning.profesora Revansa.Jako jeden z pierwszych w trakcie prowadzonych przez siebie szkoleń zauważył iż uczestnicy szkolenia przejawiają  entuzjazm i aktywność nie w czasie zajęć,które prowadził,ale w czasie przerw.Postanowił on w taki sposób zorganizować zajęcia,by przenieść ciężar uczenia się na aktywność charakterystyczną dla przerw w zajęciach.Najważniejszą zasadą jest uczenie się w grupach i maksyma “prawdziwe problemy ,prawdziwe rozwiązania” Nauka  oparta  jest na zmaganiu się z prawdziwymi trudnościami, które Słuchacze napotykają w trakcie swoich studiów,w pracy,w życiu osobistym.Kursanci uczą się poprzez obserwację ,zadawanie pytań przybliżających problem i rozwiązania, refleksję,wyciąganie wniosków,planowanie,a następnie wdrażanie rozwiązań i ponowną analizę.Praca w grupach w naturalny sposób umożliwia uczestnikom doskonalenie umiejętności wyrażania opinii,argumentowania i negocjowania.Dla entuzjastów czekają różnorodne  czasopisma w wersji oryginalnej oraz książki.

Dlaczego warto uczyć się języka portugalskiego?

 • pod względem liczby osób posługujących się danym językiem, portugalski to szósty język na świecie; na co dzień, jako swoim ojczystym językiem, posługuje się nim ok. 250 milionów ludzi
 • należy do grupy języków romańskich – jeśli już znasz któryś z nich, z łatwością nauczysz się portugalskiego
 • Portugalia to popularny cel wakacyjnych podróży
 • jeśli planujesz podroż do Brazylii, nie będziesz mieć problemów z komunikacją,
 • język portugalski to także język sporej grupy emigrantów w Ameryce Północnej, zarówno w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej (Południowa Floryda, New Jersey, Nowa Anglia), jak i w Kanadzie (Ontario)
 • znajomość mniej popularnego języka, jakim z pewnością jest portugalski, jest dużym atutem na rynku pracy
 • w trakcie nauki będziesz poznawać nie tylko język, ale i kulturę i bogate obyczaje krajów portugalskojęzycznych
 • poznając język portugalski, będziesz ćwiczyć koncentrację, pamięć i ogólną sprawność intelektualną.Uczenie się języka obcego to wspaniała przygoda!

Wrocław daje dużo możliwości nauki języka portugalskiego. Dlaczego warto podjąć naukę w Centrum DEMOSTENES?

Jako jedna z niewielu szkół w tym mieście oferujemy kurs portugalskiego w dwóch wariantach: europejskim lub brazylijskim (dostępny na zamówienie). Co więcej, nasza Szkoła Językowa posiada ponad 25 lat doświadczenia w nauce języków obcych. Zajęcia prowadzimy według sprawdzonych i skutecznych metod nauczania, dokładając wszelkich starań, aby do potrzeb każdego ucznia podchodzić indywidualnie. Nasza kadra to wykwalifikowani lektorzy, którzy z pasją i zaangażowaniem prowadzą lekcje, zarażając uczniów swoim optymizmem i pozytywnym podejściem.

Decydując się na kurs portugalskiego w naszej Szkole, możesz wybierać spośród bogatej oferty dedykowanych zajęć. Oferujemy kursy ogólne, specjalistyczne oraz niestandardowe, dla osób, które wśród naszych propozycji nie znajdują odpowiedniego kursu. Potrzeby naszych uczniów i ich satysfakcja z zajęć są dla nas najważniejsze!

Jakie kursy języka portugalskiego prowadzimy?

 • kurs dla dzieci i młodzieży – dostosowany do grup wiekowych, nastawiony na rozwijanie umiejętności skutecznej komunikacji, przebiegający w atmosferze zabawy
 • kurs dla dorosłych – zajęcia ogólne, prowadzone na wszystkich poziomach zaawansowania. Główny nacisk kładziemy na naukę skutecznej komunikacji oraz rozwój leksyki. Uczestnicy kursu nie tylko uczą się języka, ale także zdobywają umiejętności przydatne podczas podróży do Portugalii – zapoznają się ze zwyczajami i specyfiką tego pięknego kraju
 • kurs dla firm – intensywny kurs ogólny bądź z zakresu specjalistycznego języka biznesowego.

Prowadzimy również kursy indywidualne, przeznaczone dla osób, które samodzielnie chcą wybrać długość, intensywność, tematykę i miejsce prowadzenia kursu.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz, służymy pomocą!

Serdecznie zapraszamy !

Zobacz naszą ofertę